گیفت کارت چیست؟

اگر بخواهیم به طور روشن و واضح مفهوم گیفت کارت را توضیح دهیم باید بگوییم گیفت کارت همان طور که از نام آن هم مشخص است نوعی کارت هدیه است دقیقا مانند کارت های هدیه ای که از بانک میگیریم و برای هدیه دادن به عزیزانمان از آن استفاده می کنیم و معمولا برای خرید بازی و یا اپلیکیشن از آن ها استفاده می شود. اما در مورد این که روش استفاده از گیفت کارت ها به چه صورت است باید بگوییم گیفت کارت ها دارای اعتبار مجازی هستند یعنی شما مبلغ داخل این کارت را نمی توانید به کارت دیگری انتقال دهید یا به کارت دیگر واریز نمایید.

img01
img01

گیفت کارت مجازی یا گیفت کارت فیزیکی

معمولاً گیفت کارت ها به صورت مجازی یعنی به صورت اعتبار پولی در اکانت شما با وارد کردن کد گیفت کارت شارژ می شوند اینجاست که با اعتباری که در داخل اکانت خود با شارژ کد گیفت کارت به دست آورده اید می توانید بعضا برای خرید کالاهای فیزیکی و دانلود کالاهای دیجیتالی مانند اپلیکشن ، کتاب، برنامه ، فیلم و موسیقی که معمولاً از طریق استور مربوطه قابل دانلود می باشند استفاده کنید . در برخی موارد می توانید از سایت های خارجی کالاهای فیزیکی هم خریداری کنید.

خرید از استور های مختلف

خرید از استوری های مختلف به این صورت است که به عنوان مثال جهت خرید اپلیکیشن و برنامه های مربوط به اپل و آیفون از استور آیتونز یا اپ استور با خرید گیفت کارت آیتونز اپل انجام می پذیرد. اگر نیاز به خرید از استور گوگل پلی داشتید باید با گیفت کارت گوگل پلی خرید خود را انجام دهید. به همین ترتیب جهت خرید از استور مایکروسافت و ایکس باکس از گیفت کارت مایکروسافت و ایکس باکس ، خرید از آمازون با گیفت کارت آمازون و برای خرید گیفت کارت پی اس ان از سونی با استفاده از گیفت کارت پلی اسیتشن می توانید خریدهای خود را انجام دهید .

img01

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار شارژایران می باشد.